******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

تصاویر افراد مجهول الهویه مقیم آسایشگاه خیریه انوار آفتاب قم

تصاویر افراد مجهول الهویه مقیم آسایشگاه

آخرین بروز رسانی  1400/07/10

تصاویر افراد مجهول الهویه ای که مشاهده می نمایید روی دیگر زندگی ما انسانهاست، هرچند ممکن است متاثر کننده و درد آور باشد اما توجه و مطالعه در این زمینه شاید درسهای زیادی به ما بدهد و سوالات زیادی برای ما پیش بیاید.

بیشتر تصاویر افراد مچهول الهویه این صفحه افراد عقب مانده ذهنی هستند که در کودکی یا سن بالاتر توسط خانواده در جامعه رها شده اند . خانواده کیست؟ معلوم نیست، اما پیدا کردن آنها سخت نیست! خانواده این عزیزان همین انسان ناسپاس، خودخواه و متکیر است که هیچوقت نخواسته مسولیت اعمالش را بعهده بگیرد و هیچوقت به همنوعش رحم نمیکند، همین انسانی که همیشه در سدد پاک کردن صورت مساله است نه حل کردن آن.

این انسان حتی مسئولیت نطفه ای که منعقد کرده را هم نمی پذیرد،  آن را با هر وسیله ای که شده سقط میکند و از بین میبرد و اگر موفق نشد بچه داغون شده با آن وسایل و داروها را و حتی بچه سالم را پس از تولد در کوچه،خیابان،وسایل نقلیه ، بیمارستان ، حرم ، مسجد و هر جا که به عقل ناقصش برسد به امان خدا رها میکند و از زیر بار مسئولیت آن  شانه خالی میکند. گویی بزرگترین مقصر این ماجرا فقط این موجود بیمار و علیل است که اتفاقا بیش از هر کس دیگری نیاز به کمک دارد.این بچه ها به یک سنی که میرسند سراغ پدر و مادر خود را میگیرند و اگر عقب مانده ذهنی باشند تا آخر عمر این بهانه را میگیرند چون از نظر مغزی هیچوقت بزرگ نمی شوند.

گناهکار این ماحرا کیست؟شاید بگویید منظور از گناه چیست؟ و گناه آن پدر و یا آن مادر چیست؟ بله آن پدر یا مادر دچار گناه بزرگی شده است. کاری به شرایط نکاه و ازدواج و اینکه فرزند ناخواسته بوده یا خیر نداریم.فکر میکنید که بزرگترین گناهکار دراین ماجرا کیست؟با چند سوال مشخص میشود: آن بچه فرزند کیست؟آن بچه که از زمین و آسمان در نیامده محصول یک ازدواج است آیا مسئول این ازدواج کیست؟آیا درست است پس از حاملگی اگر بچه نخواستیم  آن را هر طور شده از بین ببریم و یا پس از تولد اگر از بچه خوشمان نیامد  مزاحم است و باید در جایی رهایش کنیم؟ یا خیر، این مشکل  هزار  راه حل دیگر دارد که نخواستیم به آن فکر کنیم؟ شما قضاوت کنید.

در سراسر کشور مراکز نگهداری مثل همین آسایشگاه سالهاست که فعالیت مبکنند و بسیاری ازخانواده ها هستند که واقعا قادر به نگهداری فرزندانشان نیستند و خودشان انها را آبرومندانه دراین مراکز پذیرش میکنند و از نظر هزینه های نگهداری هم با آنها نهایت همکاری میشود. بصورت منظم به ملاقات آنها می آیند و با مرکز نگهداری مربوطه تعامل و ارتباط دارند و شما عکس این عزیزان را در این صفحه نمی بینید.

بنظر شما از دوگروه خانواده فوق کدامیک راه درستی را انتخاب کرده اند؟

تصاویر افراد محهول الهویه که در زیر مشاهده مینمایید تعداد قابل توجهی از عزیزان سالمند و معلولین عقب مانده ذهنی مقیم آسایشگاه خیریه انوار آفتاب قم هستند. این عزیزان افراد گم شده یا پیدا شده مجهول الهویه ای می باشند که در اماکن عمومی، زیارتی درمانی، خیابانها و … توسط ارگانها و نهادها پیدا شده اند و از طریق دوائر سرپرستی دادگستری استان قم به سازمان بهزیستی استان قم تحویل و از آنجا پس از بررسی های کارشناسی بر اساس سلامت روان و سن و جنس جهت نگهداری به مراکز نگهداری شبانه روزی مربوطه معرفی می گردند. این عزیزان متاسفانه یا از نوزادی و کودکی به هر دلیل توسط والدین خود رها شده و یا در بزگسالی از منزل خارج شده و گم شده اند که معلول عقب مانده ذهنی هستند که هویت خود را نمی دانند، تکلم ندارند و یا نمی توانند ارتباطی برقرار کنند و توسط افراد دیگر پیدا شده اند یا سالمندانی هستند که مبتلا به آلزایمر میباشند و پس از خارج شدن از منزل گم شده اند و هویت و آدرس خود را نمی توانند به یاد بیاورند و افراد دیگر آنها را پیدا کرده اند.

عزیزان مجهول الهویه مقیم آسایشگاه قم هم ترکیبی از انواع مختلف افراد گم شده و پیدا شده هستند که هویت مشخصی ندارند. شاید اگر خانواده آن نوزاد و کودکی که فرندشان را به هر علت غیر قابل قبول در کوچه و خیابان رها کرده است میدانستند که محرومیت از محبت مادر و سایه پدر با همه تلاشی که پرسنل زحمت کش مراکز نگهداری می کشند قابل جبران نیست هیچوقت کودک خود را رها نمی کردند.

همچنین خانواده هایی که فرزند عقب مانده ذهنی در خانه دارند ویا سالمندی دارند که مبیلا به آلزایمر و یا مستعد به فراموشی و دمانس میباشد باید خیلی هوشیار و مراقب آنها باشند و هیچوقت آنها را بیرون از خانه تنها نگذارند، چون پس از گم شدن و پیدا شدن تشخیص هویت آنها بسیار مشکل است. همچنین اکثر این افراد دارو و رژیم غذایی خاصی دارند که تا در مراکز نگهداری به مشکل آنها پی ببرند و تشخیص و درمان را شروع کنند زمان زیادی میبرد و ممکن است آسیب های جبران ناپذیری پیدا کنند.تنها راه شناسایی این عزیزان انتشار تصاویر افراد مجهول الهویه است که شاید کسانی بتوانند ما را در شناسایی این عزیزان یاری کنند تا هرچه زودتر به آغوش خانواده هایشان برگردند.

کاری که شما عزیزان میتوانید انجام دهید اینستکه تصاویر این عزیزان را ببینید و آنها را شناسایی کنید و همچنین می توانید در نگهداری آنها مشارکت کنید و بخشی از هزینه های نگهداری این عزیزان را به عهده بگیرید.

 بازدید کننده گرامی لطفا تصاویر افراد مجهول الهویه مقیم آسایشگاه خیریه انوار آفتاب ه قم

را مشاهده بفرمایید و  در صورت شناسایی هر یک از افراد  زیر با ما تماس

بگیرید

 02537228840-42

تصاویر افراد مجهول الهویه

پرداخت آنلاین هدایا و نذورات

نظرات (21)

 1. محمد / پاسخ 14/09/1392 at 4:37 ب.ظ

  میترسم! از آینده

  • سجاد / پاسخ 23/09/1392 at 12:11 ب.ظ

   نترس از چی میترسی؟؟؟؟نمیذارنت آسایشگاه هههههه مگه خودت بخوای هههههه
   خدا رو داری.

 2. Pingback: افراد گمشده و پیدا شده اخیر مقیم آسایشگاه خیریه بقیةالله قم

 3. علی / پاسخ 20/12/1392 at 4:59 ب.ظ

  اینکه عادلانه نیست

 4. Pingback: بچه مجهول الهویه چرا ؟ داستان قدیمی انسان خودخواه | آسایشگاه خیریه بقیة الله قم

 5. علی / پاسخ 09/01/1393 at 11:23 ق.ظ

  با سلام و تبریک سال نو خدمت پرسنل خدوم آسایشگاه
  ضمن عرض خدا قوت برایتان سلامتی ، شادمانی و فرخندگی را از خداوند خواهانم.
  دستانتان پر توان باد

 6. ali / پاسخ 11/04/1393 at 7:12 ب.ظ

  گفتم ک خدا مرا مرادی بفرس طوفان زده ام راه نجاتی بفرس فرمود ک با زمزمه یا مهدی نذر گل زهرا صلواتی بفرس…..
  خدایا یا حق

 7. گمنام / پاسخ 30/04/1393 at 8:41 ق.ظ

  تورو خدا ببخشید. بقرآن تو حسابم حدودای 40تومن پول بود تازه فارق التحصیل شدم و کار درست و حسابی ندارم. ولی خداکنه مبلغی که کمک کردم خدا قبول کنه هر چند ناچیز بود. ایشالا کسایی که اون بالاها به صندلی چسبیدن به خودشون بیان که چی بودن و خدا تو قرآن میگه انسان از نوعی گل ساخته شده که لجن بوده ولی اشرف مخلوقاتش کرد… به خودتون بیاین آدما. پول که هیچ حتی جونمم واسه کمک میدم

 8. حسین ربیعی / پاسخ 05/08/1393 at 2:47 ق.ظ

  سلام. خیلی دوست داشتم معلولین ذهنی قم را ببینم چند بار تا دم در آمدم اما موفق نمی شدم. بالاخره اینجا در یک سایت و در نیمه شب چشمم به این عزیزان آشنا شد. نمی دانم چه کمکی از دست خودم برمی آید و باید کمی اندیشه کنم و یک بار هم حضوری با مسوولین دیداری داشته باشم ببینم راه خدمتی هست یا خیر. موفق و سرافراز باشید. حسین ربیعی نویسنده و پژوهشگر

  • آسایشگاه / پاسخ 06/08/1393 at 10:38 ق.ظ

   جناب ربیعی سلام علیکم
   از لطف و توجه جنابعالی به این عزیزان سپاسگزاریم
   انشاالله از قلم شما هم در این وبسایت بی بهره نمانیم
   بازدید برای عموم آزاد است
   موفق باشید

 9. اشکان / پاسخ 28/12/1393 at 4:44 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید من داییمو حدود 18ساله که گم کردم اسمش رضا قربان نژاده بخاطر ضربه ای که به سرش خورده بود گیج شده بود خونوادم خیلی دنبالش گشتن ولی هنوز اثری ازش نیست اگرم واسطون امکان داره کمک کنین
  رشتپیربازارنوخالهاکبری

  • آسایشگاه / پاسخ 02/01/1394 at 1:01 ق.ظ

   سلام علیکم
   لطفا آخرین تصویری که از ایشان دارید را برای ما ارسال بفرمایید

 10. !!!!! / پاسخ 27/01/1394 at 1:16 ب.ظ

  می خواستم بدونم سایتتون کی بروز رسانی می شه. این افرادی که عکسون هست آخرین افراد هستند یا این که باز هم اضافه می شوند؟

  • آسایشگاه / پاسخ 30/01/1394 at 11:17 ق.ظ

   سلام علیکم
   با تشکر سایت بروز هست و تصاویر آخرین افراد مجهول الهویه هستند

 11. مجید / پاسخ 01/02/1394 at 11:06 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید. افراد رها شده در حرم حضرت معصومه علیها سلام را به کجا می برند؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • آسایشگاه / پاسخ 02/02/1394 at 10:27 ق.ظ

   سلام علیکم
   با تشکر این افراد از طریق کلانتری حرم مطهر به سازمان بهزیستی قم ارجاع داده میشوند
   موفق باشید

 12. خرم / پاسخ 19/11/1394 at 3:48 ق.ظ

  سلام ببخشید من خالمو تو دهه ی50 اینا سپردن به بهزیستی اون موقع جوون بوده الان حدودای 50سالش ایناست چطوری میتونم پیداش کنم؟

  • آسایشگاه / پاسخ 19/11/1394 at 10:55 ق.ظ

   سلام علیکم
   با مدارک شناسایی به معاونت توانبخشی بهزیستی استان مربوطه مراجعه بفرمایید
   به امید خدا پیدا میشوند
   موفق باشید

 13. منیره / پاسخ 09/12/1394 at 11:28 ق.ظ

  سلام
  بابای من در تاریخ ۲۰ بهمن در تهران گم شد و به همه جا سر زدیم ولی خبری نیست اسمش ابراهیم برزآبادی فراهانی ایشان اختلال حواس و ناراحتی اعصابو روان دارند

 14. منیره / پاسخ 09/12/1394 at 11:30 ق.ظ

  سلام
  بابای من در تاریخ ۲۰ بهمن در تهران گم شد و به همه جا سر زدیم ولی خبری نیست اسمش ابراهیم برزآبادی فراهانی ایشان اختلال حواس و ناراحتی اعصابو روان دارند امکانش هست کمکی ب ما بکنید

 15. شاهین / پاسخ 22/04/1395 at 8:42 ق.ظ

  اولین سایت جامع اطلاع رسانی گمشده ها و پیدا شده ها در ایران
  http://www.peydashkon.ir

  (اشخاص ، مدارک ، حیوانات ، لوازم الکترونیک ، لوازم شخصی و …. )

  جهت حمایت از این فرهنگ ایرانی اسلامی این پیغام را به اشتراک بگذارید

خروج از نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

حامیان آسایشگاه