******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

توانبخشی آسایشگاه

توانبخشی معلولین و سالمندان آسایشگاه

توانبخشی معلولین ذهنی نقش مهمی در رشد توانایی ها و افزایش اعتماد به نفس آنها دارد و به تدریج میتوانند خود را با جامعه وفق دهند.

معلولین و سالمندان مقیم این آسایشگاه طبق برنامه منظم همه روزه از امکانات سالن توانبخشی با نظارت کادر تخصصی بهره می برند و به فعالیتهایی مثل ورزش(استفاده از لوازم ورزشی، فوتسال، تنیس)، طراحی، نقاشی، موسیقی درمانی و تماشای فیلم می پردازند که تاثیر چشمگیری در روحیه آنها داشته و سبب آرامش و کاهش اختلالات رفتاری آنها گشته و مشتاق این برنامه شده اند.
توانبخشی در بخش سالمندان هم اهمیت بسزایی دارد. هر چه تحرک سالمند کمتر شود مشکلات روحی و جسمی او بیشتر میشود و شانس از کار افتادگی و ابتلای به بیماریهای روحی روانی دوران سالمندی مثل آلزایمر و دمانس بیشتر می شود.
به امید خداوند منان و همت خیرین و نیکوکاران گرامی در آینده نزدیک یک سالن غذاخوری خوری و یک آلاچیق در فضای سبز جهت رفاه حال عزیزان معلول و سالمند این آسایشگاه احداث خواهد گردید. با احداث سالن غذاخوری، عزیزان معلول و سالمند  این مرکز دیگر مجبور نیستند غذای خود را در خوابگاه ها میل کنند و برای صرف غذا به سالن غذاخوری مراجعه می کنند که هم بهداشتی تر و راحت تر است هم توانخواهان عزیز به این بهانه از خوابگاه خود بیرون می آیند و ساعت بیشتری در تحرک هستند و سبب تجدید روحیه آنها می گردد و همچنین به نوعی آموزش می بینند که چگونه در جمع و پشت میز غذا بخورند.
توانبخشی معلولین ذهنی نقش مهمی در رشد توانایی ها و افزایش اعتماد به نفس آنها دارد و به تدریج میتوانند خود را با جامعه وفق دهند.

همینجا را کلیک کنید و کتابی در این خصوص دانلود بفرمایید توانبخشی

مطالب دیگری در این رابطه بخوانید:

توانبخشی سالمندان
توانبخشی معلولان کم توان ذهنی
توانبخشی بیماران روانی مزمن
توانبخشی معلولین جسمی حرکتی حسی
عقب ماندگی ذهنی و راه های پیشگیری

نظرات (1)

  1. Pingback: پروژه های آسایشگاه - آسایشگاه خیریه بقیة الله قم

خروج از نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

حامیان آسایشگاه