******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

رختشویخانه آسایشگاه

رختشویخانه آسایشگاه

پرداخت آنلاین هدایا و نذورات رختشویخانه

لباسها ، ملحفه ها ، رو بالشی و غیره  بیش از 440 نفر عزیزان سالمند و معلول  مقیم آسایشگاه در رختشویخانه آسایشگاه  شسته ، ضدعفونی و خشک میگردد که با توجه به وضعیت جسمی و ناتوانی معلولین ذهنی و سالمندان تقریبا هر روز تعداد زیادی از این عزیزان نیاز به تعویض لباس و حمام پیدا میکنند که بیش از 450 دست لباس و تعداد زیادی ملحفه ،پتو ، روبالشی ، حوله ، کت و کاپشن باید روزانه در رختشویخانه آسایشگاه شتشو گردد.

پس از شستوشوی البسه در ماشین رختشویی و گرفتن آب آن توسط دستگاه خشک کن،کلیه البسه و پوشاک باید از رختشویخانه خارج و در هوای آزاد پهن شوند تا هوا و آفتاب خورده کاملا خشک گردد و بوی آن از بین برود.یکی از مشکلات رختشویخانه آسایشگاه در این بخش است که به علت کمبود دستگاه خشک کن و نداشتن اتو، لباسهای شسته شده مدت زیادی در نوبت خشک کن قرار میگیرند،که این تاخیر موجب چروک شدن و ماندن بوی نامطبوع در البسه میگردد. انشاالله با همت خیرین و نیکوکاران که همیشه حامی آسایشگاه بوده اند تجهیزات رختشویخانه تکمیل گردد.

  شستو شوی البسه و پوشاک آسایشگاه به همت پرسنل زحمتکش رختشویخانه با ده ساعت کار در روز و با استفاده از چهار دستگاه ماشین لباسشویی 25 کیلویی و یک دستگاه پتوشویی 25 کیلویی ، دو عدد خشک کن 20 کیلویی و مصرف ماهانه  8 کارتن پودر ماشین ، 4 لیتر ضدعفونی کننده و 20 لیتر نرم کننده و حجم آب گرم و سرد حدودا سه متر مکعب انجام میگیرد .هزینه سرویس تجهیزات رختشویخانه حدود  5 میلیون تومان در سال است که با هزینه مواد و گاز و برق و آب مصرفی در صورتیکه ماشینها احتیاج به تعمیر نداشته باشد حدود دوازده میلیون تومان هزینه سالیانه رختشویخانه آسایشگاه میباشد.

کمبودهای رختشویخانه آسایشگاه

با توجه به حجم بالای شستوشویی که هر روز  در رختشویخانه انجام می گردد و با توجه به کیفیت دستگاه های شستوشو و خشک کن موجود در رختشویخانه، این تجهیزات کافی و جوابگو نیست و باید هم اضافه گردد و هم بهینه شود . همچنین متاسفانه هنوز نتوانسته ایم یک دستگاه اتو برای رختشویخانه تهیه کنیم.

خروج از نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

حامیان آسایشگاه