دوازده آذر روز جهانی معلولین گرامی باد

توسط آسایشگاه

روز جهاني معلولین گرامی باد

روز جهانی معلولین

دوازده آذر روز جهانی معلولین

با اعلام روز جهانی معلولین توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۲م، بارقه امید تازه‌ای در روح و روان آحاد این جامعه دمیده شد. هدف از برگزاری این روز تعمیم شناخت جوامع و اقشار مردم از نیازها و فعالیت‌های معلولین و نیز آشنا شدن خود معلولین نسبت به حقوق مادی و معنوی خودشان و راه‌کار برای رفع موانع و آسیب‌ها است.

بر اساس اطلاعات آماری ، حدود 10% از جمعیت جهان به نوعی ناتوانی و معلولیت های فیزیکی ، ذهنی و روانی رنج میبرند و همه افرادی که خود را به اصول انسنیت متعهد می دانند باید گام هایی برای تدارک یک زندگی در شان و کرامت انسانی این قشر ار جامعه بردارند .

معلولیت محدودیت نیست محرومیت نیست بلکه راهی ایت برای بروز و ظهور صفت قادر خداوند . چرا که هر کدام از ما برای ظهور جلوه ای از صفات الهی به وجود آمده ایم و باید آن را به تمام و کمال به انجام برسانیم . پس یکی از صفات الهی قادر بودن است و شما معلولین گرامی جلوه و مصداق این صفت زیبای الهی در زمین هستید بر خود ببالید که می توانید آینه ای باشید برای جمال زیبای الهی . شما به ما یاد دادید که چگونه عشق ، ایمان ، صبر و پشتکار و در نهایت تمام این ها توکل بر خدا در تمام کارها داشته باشیم و به ما آموختید که خواستن توانستن است و آموختید که جسم هر جا که باشد و هر ظاهری که داشته باشد فرقی نمی کند اگر روحت زیبا بود می توانی به بالاترین درجه کمال و معرفت برسی اما اگر جسمت در بهترین شرایط بود ولی روح سالمی نداشتی در نقطه آغازین زندگیت خواهی ماند و بلوغ و بالندگی را تجربه نخواهی کرد .

در این زمینه ما سایت و کتابی را به علاقه مندان معرفی می کنیم که برای دیدن آن همینجا کلیک بفرمایید

به بهانه روز جهانی معلولین

صدا کن مرا اي صداي تو خوب/ دلي تنگ دارم مثال غروب

 

دلي تنگ دارم دلم جاي توست/ دلم تشنه همدلي هاي توست

 

من  آنم که از بيدلي خسته ام/ چو خاري ز بي حاصلي خسته ام

 

بيا در من ايثار خورشيد باش/ به دشت دل آواي اميد باش

 

بيا با بهار آشنا کن مرا / دلي تنگ دارم صدا کن مرا

روز جهانی معلولین گرامی باد