روز زن و بازدید از مادران آسایشگاه

توسط آسایشگاه

روز زن و بازدید اقشار مختلف از مادران آسایشگاه

روز زن مصادف با بیستم جمادی الثانی میلاد سرور زنان دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد. همه ساله در این روز که روز زن (روز مادر) نامیده شده اقشار مختلف مردم شریف کشورمان،مسولین،نهادها،ادارات،دانشجویان،طلاب،دانش آموزان و دیگر عزیزان از مادران مقیم آسایشگاه خیریه بقیةالله قم عیادت و از آنها دلجویی می کنند.
هفته گذشته به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و روز مادر عده زیادی از دانش آموزان،طلاب،دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه،مسئولین استان،گروه های نیکوکار و خیرین،بسیج،خبرگزاری ها،صدا و سیما، هیئت های مذهبی از مادران بستری در آسایشگاه بازدید و از آنان دلجویی نمودند و با تقدیم گل این روز را به مادران تبریک گفته و با میوه و شیرینی از آنان پذیرایی نمودند و مراسم مداحی به همین مناسبت برگزار کردند که موجب شادی و سرور و تجدید روحیه  آن عزیزان گردید و برای موفقیت و سر بلندی آن دلسوزان دست به دعا بلند کردند.

در زیر گزارش تصویری این روز قشنگ در آسایشگاه را مشاهده بفرمایید

روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زنروز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن روز زن

فاطمه زهرا سلام الله علیها

تاريخ و مكان تولد حضرت فاطمه زهرا (س)
در تاريخ تولد فاطمه عليهاالسلام در بين علماى اسلام اختلاف است. لكين در بين علماى اماميه مشهور است كه آن حضرت در روز جمعه بيستم ماه جمادى الثانى سال پنجم بعثت تولد يافته است.
مكان تولد حضرت زهرا (عليهاالسلام) در شهر مكه و در خانه خديجه اتفاق افتاد. اين خانه در محله‏اى است كه در گذشته به آن «زقاق العطارين» يعنى كوچه عطارها مى‏گفتند. رسول خدا (صلى اللَّه عليه و آله) تا هنگام هجرت، در آن خانه ساكن بود. خانه مباركى كه بارها در آن فرشته وحى بر پيامبر (صلى اللَّه عليه و آله) نازل گرديد. اين خانه بعدها به صورت مسجد درآمد.و از آنجا كه محل نزول وحى و بخشى از قرآن، زيستگاه پيامبر (صلى اللَّه عليه و آله) و مكان تولد حضرت زهرا (عليهاالسلام) بود، در نظر عموم مسلمين ارزش معنوى و قداستى خاص داشت. و از اين رو بارها در طول تاريخ هم‏زمان با تعمير و توسعه مسجد الحرام، نسبت به مرمت بناى آن اقدام كردند.