******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

عکس غبار روبی حرم حضرت معصومه (س)

عکس غبار روبی حرم حضرت معصومه (س)

تصاویر زیبا و دیدنی از مراسم غبار روبی حرم  و ضریح مطهر حضرت معصومه (س)

آیین غبار روبی

از آن روی که در محدوده حرم، حریم ها وجود دارد و باید برای حفظ آن کوشید، حرم را، حرم نامیده اند. نقطه ثقل این حرم ضریح مقدس است که چون انگشتری نگین خود را دربرگرفته است، پس باید با رعایت آداب وارده احترام حرم را حفظ کرد.

چنان که می دانیم قسمتی از محدوده ضریح همواره محلی برای واریز نذورات و هدایای امت محمد(ص) به این ستاره پرفروغ بوده است چند صباحی که می گذرد آیین غبار روبی برپا می شود، تلاوت آیات نورانی قرآن کریم، یادی از مصیبت های آل الله و مدح و مرثیه هماره به هنگام غبارروبی طنین انداز است.

درب ضریح که گشوده می شود گروهی با لباس سفید بلند که گویی لباس احرام به تن کرده اند با یاد خدا و با زمزمه یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه و سرشک از دیده جاری با بوسته به ضریح و با خضوع توفیق تشرف می یابند. زیارت قبر مطهر فروغ دیدگانشان می گردد و پس از جمع آوری نذورات و زدودن غبار، قبر شریف را با گلاب شستشو داده و با خواندن نماز در کنار قبر همنشین عرشیان می شوند. پس از پایان مراسم، غبارروبان بیش از همه آرزومندند تا حضرت معصومه (س) در سرای باقی شفیع آنان باشد. همچنین مطالعه بفرمایید زندگینامه حضرت معصومه (س)

از ما به جز بدی که ندیدی ببخشمان
از دست ما چه ها که کشیدی ببخشمان
من هم دلیل حسرت افلاک می شوم
روزی که زیر پای شما خاک می شوم…

عکس غبار روبی حرم حضرت معصومه (س)

عکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومهعکس غبار روبی حرم حضرت معصومه

پخش زنده حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

همچنین ببینید:

تصاویر نماهای مختلف حرم مطهر حضرت معصومه (س)

تصاویر تعویض پرچم حرم مطهر حضرت معصومه (س)

تصاویر مراسم سوگواری خدام حرم حضرت معصومه (س)

نظرات (5)

 1. عباس / پاسخ 10/11/1392 at 9:35 ب.ظ

  اسلام علیک یا حضرت معصومه (س) دست پدر و مادر مارا در آن دنیا بگیر و شفیع آنها باش وحاجت دل ما را هم بده امین یارب المین

 2. کبری / پاسخ 24/11/1392 at 8:45 ب.ظ

  به راستی که تصاویر زیبا و دیدنی بود.

 3. هادی / پاسخ 26/05/1394 at 0:44 ق.ظ

  سلام.دلم گرفته خانم اما بیشتر از همه نه برای خودم که برای مظلومیت و بزرگواریهایتان برای کرم و احسانتان شما خاندان کرمید.خانم جان دعا کنید کنارتان باشیم که زندگی با شما معنیش درست و کامل میشود.نگاهمان به سمت شما باشد و اعمالمان با شما همخوانی داشته باشد.لحضه مرگمان با اشتیاق به شما جان دهیم.و در آخر دعا برای سلامتی آقا و ظهورش
  انشاءا…..

 4. نوکر بی بی / پاسخ 23/11/1394 at 11:06 ب.ظ

  سلام خانم مهربانی ها ای کریمه اهل بیت با دیدن عکسها دلم پر ز بسوی حرمت خانم مشکلی دارم 5ماه پیش ازدواج کردم از کسی پول قرض کردم برای عروسی ولی متاسفانه هنوز نتوانستم پولش را پس بدهم هر چه کار میکنم کفاف زندگیمان را نمیدهد چه برسد به دادن قرضهایم من همین نزدیکیها کنار خانه شما خانه دارم و همسایه شما هستم دروغ چرا حتی بفکر فروش کلیه خودم افتادم یا خودتان دستم را بگیرید یا کلیه ام را میفروشم برای دادن قرض مردم من ب حرف خود خدا که در قران گفته هرکس بخاطر مشکل مالی ازدواج نکند ب خدا شک کرده و هر کس ازدواج کند خودم بینیازش میکنم ازدواج کردم و ب حرف خدا اعتماد کردم پدر و مادری بیمار دارم مادرم بخاطر این که ما در زندگی احساس کمبود نکنیم با بدن بیمارش سرکار میرود و پولش رو برای ما میفرستد اخه ای کریمه ب کدامین گناه گناه اعتماد بخدا و ازدواج یا….
  نمیدانم ولی شما کریمه اهل بیت هستید خودتان دستم را بگیرید میدانم ک میدانی پس دستم را بگیرید بحق برادرتان امام خوبیا

 5. الهام / پاسخ 06/05/1395 at 11:24 ق.ظ

  السلام علیک یا حضرت معصومه….با تشکر بابت عکس های قشنگتون ، دلم هوای زیارت خانوم رو کرد ان شاءالله که من رو هم بطلبه
  من روز جمعه یه آزمون ورودی دارم امیدوارم خانوم معصومه کمکم کنه و دست من رو هم بگیره…با آرزوی حاجت روایی همه ی دوستانی که با دل پر از امید از حضرت معصومه (س) کمک میخوان.

خروج از نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

حامیان آسایشگاه