******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

آسایشگاه خیریه شبانه روزی معلولین و سالمندان بقیة الله قم

معرفی آسایشگاه خیریه شبانه روزی بقیة الله قم

آسایشگاه خیریه

آسایشگاه خیریه

حضرت آیت الله حاج سید جواد گلپایگانی

آسایشگاه خیریه

حضرت آیةالله العظمی حاج سید محمدرضا گلپایگانی رحمةالله علیه

آسایشگاه خیریه شبانه روزی معلولین و سالمندان قم در سال 1349 فعالیت خود را آغاز نموده و در سال 1359 به سازمان بهزیستی قم واگذار گردید و افتخار دارد که از سال 1381 تحت نام مقدس موسسه خیریه حضرت بقیة اللة الاعظم ولی عصر (عج) شناخته میشود و با کمک نیکوکاران محترم از سراسر کشور اداره میشود.این موسسه هیچ زیر مجموعه دیگری ندارد و کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین محترم فقط برای نگهداری این عزیزان به مصرف می رسد . اینجا قطعه ای از بهشت است.

مؤسسه خیریه بقیة الله الاعظم ولی عصر (عج) با همت والای ریاست هیأت مدیره حضرت آیت الله حاج سید جواد گلپایگانی فرزند برومند مرحوم حضرت آیةالله العظمی حاج سید محمدرضا گلپایگانی (ره) در سال 1381 به ثبت رسید . پس از آن به کمک باریتعالی و پشتوانه شما خیرین عزیز کار خود را آغاز نمود.این مؤسسه مفتخر است که بزرگترین مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی مرد بالای 14 سال استان و سالمندان مرد بالای 60 سال در استان میباشد. در حال حاضر بیش از 440 نفر توانخواه تحت پوشش این مؤسسه هستند، از این تعداد 349 نفر معلول ذهنی مرد بالای 14 سال و 91 نفر سالمند مرد بالای 60 سال هستند که بیشتر این عزیزان مجهول الهویه و یا بی‌سرپرست میباشند. لازم به ذکر است کلیه کارهای مددجویان بسته به نوع معلولیت از طریق 185 فرد کار در 24 ساعت شبانه روز انجام میشود.

کلیه هزینه های معلولین و سالمندان از طریق خیرین گرامی تأمین میگردد. از تعداد 349 نفر معلول ذهنی، 154نفر معلول ذهنی شدید و 196نفر معلول ذهنی و چند معلولیتی می باشند. سالمندان اکثراً چند معلولیتی بوده و احتیاج به مراقبت ویژه دارند. شایان ذکر است که بیشتر عزیزانی که در این مرکز نگهداری می شوند مجهول الهویه و یا بی سرپرست میباشند. با مشارکت در نگهداری این عزیزان از دعای خیر آنها و برکات آن بهره مند گردید . به امید روزی که هیچ فردی معلول به دنیا نیاید و هیچ سالمندی از آغوش گرم خانواده محروم نگردد.

بروز رسانی آمار این صفحه: 1397/05/21

آدرس آسایشگاه

شماره تماس آسایشگاه

شماره حسابهای آسایشگاه

آسایشگاه خیریه

 

نظرات (2)

  1. مریم ورمقانی / پاسخ 14/07/1392 at 12:36 ب.ظ

    با دیدن این افراد خیلی ناراحت میشم من قبلا تو یکی از این اسایشگاهها داوطلبانه کار کردم الان دارم خودمو واسه کنکور ارشد روانشناسی بالینی اماده میکنم به امید روزی که کمک کوچیکی برای این عزیزان باشم

  2. صادقی / پاسخ 01/08/1392 at 1:35 ق.ظ

    سلام علیکم .برادرم که عقب ماندگی شدید داشت مدتی از زندگیش را تو همین آسایشگاه سپری کرد و چند سال پیش فوت شد. یک خواهر هم دارم که اون رو هم به دلیل این که مادرم علاوه بر مسن بودن ، به دلیل بیماری شدید تنفسی ، در طول شبانه روز با دستگاه اکسیين ساز زندگی می کند .ما رو مجبور کرد او را در آسایشگاه دیگری در قم که به صورت نیمه دولتی اداره می شود،بگذاریم .نگهداری این جور فرزندان برای خانواده ها خیلی سخته.بخصوص وقتی پدر و مادر اونا کهن سال می شند و توان نگهداری فرزندشون رو از دست می دن. خیلی از افرادی که این جور فرزندان معلول دارند از روی ناچاری فرزندشون رو در آسایشگاه نگه داری می کنند. متاسفانه بر خلاف بسیاری از کشورها که نگهداری و آموزش این نوع فرزندان از سوی دولت به رایگان انجام می شه . در کشور ما دولت ها کمتر برای این افراد هزینه می کنند. آسایشگاه ها هم در وضعیت بسیار نامطلوبی هستند. کافیه یک بار مسئولین مملکتی پا شون رو تو بخش عقب افتادگان ذهنی هیمن آسایشگاه بگذارند ، بخدا با وجودی که از نظر مالی در شرایط مناسبی نیستیم ،برای نگهداری خواهرم که در اسایشگاه دخترانه بهشت کوچک نگهداری می شه ماهیانه 220 هزار تومان پرداخت می کنیم.از وقتی که اون رو آسایشگاه بردیم همیشه مریض است .ظرف دو سه سال 7 عمل جراحی روی این بچه انجام دادیم .فقط تو سال گذشته سه بار ایشان رو عمل کردیم.هر عملی هم کمتر از یک میلیون تومن نمی شه.متاسفانه بسیاری از پزشکان هم از عمل کردن ایشان طفره می رند و ما با هزار التماس و دعا تا کنون توانستیم خواهرم رو عمل کنیم. این مطلب رو نوشتم تا مسئولین بلند مرتبه کشوری فکری برای این گونه فرزندان معلول بکنند و با نشستن توی یک اتاق در بسته یک مرتبه تصمیم نگیرند که برای کم کردن هزینه ها یارانه این گونه مراکز رو کم کنند. کاری که در دولت قبل متاسفانه اتفاق افتاد.

خروج از نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

حامیان آسایشگاه