******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

آسایشگاه خیریه شبانه روزی معلولین و سالمندان بقیه الله قم

معرفی آسایشگاه خیریه شبانه روزی بقیه الله قم

آسایشگاه خیریه

آسایشگاه خیریه

حضرت آیت الله حاج سید جواد گلپایگانی

آسایشگاه خیریه

حضرت آیهالله العظمی حاج سید محمدرضا گلپایگانی رحمهالله علیه

آسایشگاه خیریه شبانه روزی معلولین و سالمندان قم در سال ۱۳۴۹ فعالیت خود را آغاز نموده و در سال ۱۳۵۹ به سازمان بهزیستی قم واگذار گردید و افتخار دارد که از سال ۱۳۸۱ تحت نام مقدس موسسه خیریه حضرت بقیه الله الاعظم ولی عصر (عج) شناخته میشود و با کمک نیکوکاران محترم از سراسر کشور اداره میشود.این موسسه هیچ زیر مجموعه دیگری ندارد و کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین محترم فقط برای نگهداری این عزیزان به مصرف می رسد . اینجا قطعه ای از بهشت است.

مؤسسه خیریه بقیه الله الاعظم ولی عصر (عج) با همت والای ریاست هیأت مدیره حضرت آیت الله حاج سید جواد گلپایگانی فرزند برومند مرحوم حضرت آیهالله العظمی حاج سید محمدرضا گلپایگانی (ره) در سال ۱۳۸۱ به ثبت رسید . پس از آن به کمک باریتعالی و پشتوانه شما خیرین عزیز کار خود را آغاز نمود.این مؤسسه مفتخر است که بزرگترین مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی مرد بالای ۱۴ سال استان و نیز تنها مرکز خیریه سالمندان مرد و زن بالای ۶۰ سال در استان میباشد. در حال حاضر بیش از ۴۸۰ نفر مددجو تحت پوشش این مؤسسه هستند ، از این تعداد ۳۵۰ نفر معلول ذهنی مرد بالای ۱۴ سال و ۱۳۰ نفر سالمند مرد و زن بالای ۶۰ سال هستند که ۷۰ درصد این عزیزان مجهول الهویه و یا بی سرپرست میباشند. لازم به ذکر است کلیه کارهای مددجویان بسته به نوع معلولیت از طریق ۲۰۰ فرد کار در ۲۴ ساعت شبانه روز انجام میشود.

کلیه هزینه های معلولین و سالمندان از طریق خیرین گرامی تأمین میگردد. از تعداد ۳۵۰ نفر معلول ذهنی ، ۱۵۴نفر معلول ذهنی شدید و ۱۹۶نفر معلول ذهنی و چند معلولیتی می باشند. از تعداد ۱۳۰ نفر سالمند مرد و زن بالای ۶۰ سال ، ۶۴ نفر سالمند زن و ۶۶ نفر سالمند مرد هستند که اکثراً چند معلولیتی بوده و احتیاج به مراقبت ویژه دارند. شایان ذکر است که بیش از ۷۰ درصد عزیزانی که در این مرکز نگهداری می شوند مجهول الهویه و یا بی سرپزست میباشند. با مشارکت در نگهداری این عزیزان از دعای خیر آنها و برکات آن بهره مند گردید . به امید روزی که هیچ فردی معلول به دنیا نیاید و هیچ سالمندی از آغوش گرم خانواده محروم نگردد.

آدرس آسایشگاه

شماره تماس آسایشگاه

شماره حسابهای آسایشگاه

آسایشگاه خیریه

 

نظرات (2)

  1. مریم ورمقانی / پاسخ دادن ۱۴/۰۷/۱۳۹۲ at ۱۲:۳۶ ب.ظ

    با دیدن این کسا خیلی ناراحت میشم من قبلا تو یکی از این اسایشگاهها داوطلبانه کار کردم الان دارم خودمو واسه کنکور ارشد روانشناسی بالینی اماده میکنم به امید روزی که کمک کوچیکی برای این عزیزان باشم

  2. صادقی / پاسخ دادن ۰۱/۰۸/۱۳۹۲ at ۱:۳۵ ق.ظ

    سلام علیکم .برادرم که عقب ماندگی شدید داشت مدتی از زندگیش را تو همین آسایشگاه سپری کرد و چند سال پیش فوت شد. یک خواهر هم دارم که اون رو هم به دلیل این که مادرم علاوه بر مسن بودن ، به دلیل بیماری شدید تنفسی ، در طول شبانه روز با دستگاه اکسیین ساز زندگی می کند .ما رو مجبور کرد او را در آسایشگاه دیگری در قم که به صورت نیمه دولتی اداره می شود،بگذاریم .نگهداری این جور فرزندان برای خانواده ها خیلی سخته.بخصوص وقتی پدر و مادر اونا کهن سال می شند و توان نگهداری فرزندشون رو از دست می دن. خیلی از افرادی که این جور فرزندان معلول دارند از روی ناچاری فرزندشون رو در آسایشگاه نگه داری می کنند. متاسفانه بر خلاف بسیاری از کشورها که نگهداری و آموزش این نوع فرزندان از سوی دولت به رایگان انجام می شه . در کشور ما دولت ها کمتر برای این افراد هزینه می کنند. آسایشگاه ها هم در وضعیت بسیار نامطلوبی هستند. کافیه یک بار مسئولین مملکتی پا شون رو تو بخش عقب افتادگان ذهنی هیمن آسایشگاه بگذارند ، بخدا با وجودی که از نظر مالی در شرایط مناسبی نیستیم ،برای نگهداری خواهرم که در اسایشگاه دخترانه بهشت کوچک نگهداری می شه ماهیانه ۲۲۰ هزار تومان پرداخت می کنیم.از وقتی که اون رو آسایشگاه بردیم همیشه مریض است .ظرف دو سه سال ۷ عمل جراحی روی این بچه انجام دادیم .فقط تو سال گذشته سه بار ایشان رو عمل کردیم.هر عملی هم کمتر از یک میلیون تومن نمی شه.متاسفانه بسیاری از پزشکان هم از عمل کردن ایشان طفره می رند و ما با هزار التماس و دعا تا کنون توانستیم خواهرم رو عمل کنیم. این مطلب رو نوشتم تا مسئولین بلند مرتبه کشوری فکری برای این گونه فرزندان معلول بکنند و با نشستن توی یک اتاق در بسته یک مرتبه تصمیم نگیرند که برای کم کردن هزینه ها یارانه این گونه مراکز رو کم کنند. کاری که در دولت قبل متاسفانه اتفاق افتاد.

خروج از نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

حامیان آسایشگاه