پروژه های آسایشگاه

توسط آسایشگاه

پروژه ها و طرح های توسعه کیفی و کمی آسایشگاه

در ادامه توسعه کمی و کیفی آسایشگاه خیریه معلوین و سالمندان بقیهالله قم که در جهت رفاه حال عزیزان مقیم این مرکز  و نگهداری بهتر و آسانتر آنها می باشد پروژه ها و طرح هایی در حال اجراست که سعی خواهد شد جهت اطلاع خانواده ها ، خیرین و مسولین محترم در این بخش اطلاع رسانی کافی داشته باشیم.

پروژه توسعه استخر

پروژهچند سال پیش به همت شما خیرین عزیز یک استخر روباز به ابعاد ۱۰+۱۳ در آسایشگاه ساخته شد که در فصل تابستان فعال بوده و عزیزان معلول و سالمند از آن استفاده میکردند که موجب شادی و نشاط بسیار زیاد در آنها میگردید. سال گذشته دیواره استخر نشط پیدا کرد و آب آن خالی می شد.

تصمیم به تعمیر آن گرفته شد و این فکر به ذهن رسید که اگر بتوانیم استخر را سرپوشیده و تجهیز کنیم در تمام فصول سال قابل استفاده خواهد بود. این تصمیم با خیرین محترم که همیشه ما را یاری میکردند در میان گذاشته شد و مورد موافقت قرار گرفت که استخر تعمیر شود، اطراف آن دیوار کشیده و سقف مناسبی برای آن ساخته شود. همچنین یک رختکن یک چاه  هم احداث گردد. کف و دیوار استخر و سالن و رختکن آن کاشی و سرامیک مناسب پوشیده خواهد شد . این پروژه شروع شده و ۴۵درصد پیشرفت داشته است. این استخر نیاز به یک سیستم گرم کننده اختصاصی دارد که هم آب را گرم کند و هم فضای سالن استخر را.

پروژه های آسایشگاه استخر

پروژه توسعه و بهسازی استخر آسایشگاه

پروژه های آسایشگاه استخر

پروژه توسعه و بهسازی استخر آسایشگاه

امید داریم که به لطف خداوند منان و همت شما خیرین و نیکوکاران ارجمند بتوانیم هرچه سریعتر این پروژه را به پایان ببریم تا به استفاده عزیزان معلول و سالمند مقیم آسایشگاه برسد.

 

 

رو به پایان : به لطف خداوند متعال و یاری خیرین محترم پروژه استخر سرپوشیده رو به اتمام است … و بزودی افتتاح و راه اندازی میگردد

 

پروژه احداث سالن غذاخوری

متاسفانه این آسایشگاه از داشتن سالن غذاخوری محروم میباشد و غذای عزیزان مقیم این مرکز در خوابگاه ها و یا در آلاچیق هایی که در فضای سبز احداث شده صرف میگردد . با تجربه ای که سال گذشته پس از اجرای فاز اول توانبخشی داشتیم یعنی توانستیم تجربه موفق صرف غذا در سالن توانبخشی و با استفاده از میز و صندلی برای صرف غذای معلولین عزیز داشته باشیم به این نتیجه رسیدیم که بااحداث سالن غذاخوری، توزیع غذا در خارج خوابگاهها صورت بگیرد که هم بهداشتی تر است و هم تنوع بیشتری دارد و هم کار نگهداری این عزیزان را آسانتر میکند.

پروژه ساخت سالن غذاخوری آسایشگاه خیریه قم

پروژه ساخت سالن غذاخوری آسایشگاه

پروژه ساخت سالن غذاخوری آسایشگاه خیریه قم

پروژه ساخت سالن غذاخوری آسایشگاه

به لطف پروردگار و یاری  و همت نیکوکاران محترم از ابتدای مهر ماه امسال پروژه سالن غذاخوری آغاز خواهد گردید. این سالن به مساحت ۱۰+۲۱ پذیرای  تعداد ۱۵۰ نفر جهت صرف غذا میباشد،مجهز به سیستم گرم کننده و خنک کننده، آب سرد و گرم،کف ودیوار کاشی سرامیک، سقف شیروانی و سقف کاذب عایق بندی، آبدارخانه و یک سرویس بهداشتی ۱۶ متر خواهد بود که بیش از ۱۰۰٫۰۰۰میلیون تومان هزینه خواهد شد که کلیه هزینه ها توسط خیرین عزیز تامین خواهد شد.

با ساخت و راه اندازی این سالن غذاخوری این امکان بوجود خواهد آمد که هر سه وعده غذا برای تعداد ۲۰۰ نفر توان خواهانی که در بستر نباشند در خارج خوابگاه ها و در یک فضای کاملا بهداشتی و نشاط آور سرو گردد.

انجام شد : به لطف خداوند متعال و یاری خیرین محترم پروژه سالن غذاخوری ۲۰۰ نفره انجام شد و  پس از تامین میز و صندلی و همچنین محوطه سازی بزودی افتتاح و راه اندازی میگردد

پروژه تجهیز آشپزخانه

پروژهآشپزخانه بزرگ آسایشگاه در سالهای گذشته توسط خیرین محترم تا اندازه ای تجهیز و مناسب سازی شد که هود و اجاقها و سردخانه های بزرگ آن تامین شد. اما این کافی نیست و تا یک آشپزخانه صنعتی قابل قبول که در هر وعده غذای بیش از ۵۲۰ نفر را تامین میکند فاصله دارد.

یکی از نیازهای این آشپزخانه تهیه یک دستگاه کباب سیخ گیر و یک اجاق کباب پز مناسب و پیشرفته بود که به لطف خداوند و یاری خیرین عزیز این امر در مرداد ماه امسال محقق شد و اکنون کباب عزیزان مقیم آسایشگاه بدون دخالت دست و با سرعت بیشتری تهیه میشود و این امکان به وجود آمده که در صورت نیاز بیش از یک وعده در هفته هم تهیه گردد. هزینه کباب سیخ گیر ……..۶٫۷۵۰٫۰۰۰هزارتومان و کباب پز۲٫۷۰۰٫۰۰۰هزارتومان تمام شد که کاملا توسط خیرین پرداخت شده است.

نیازهای دیگر این آشپزخانه دیگ برنج و خورشت صنعتی و تجهیزات وابسته به آن است که هزینه آن حدودا ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰میلیون تومان است. همچنین دیوارها و سقف نیاز به بهسازی و۱۷۰متر کاشیکاری دارد که هزینه آن ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰میلیون  تومان خواهد شد. امیدواریم با یاری خداوند متعال و یاری شما نیکوکاران عزیز این امر هم در جهت رفاه حال عزیزان ساکن این آسایشگاه خیریه بزودی محقق گردد.

پروژه انتقال آب شیرین

با توجه به اینکه آب لوله کشی شهر قم هنوز برای آشامیدن، تهیه چای و غذا مناسب نیست از لوله کشی آب شیرینی که تا درب آسایشگاه کشیده شده استفاده میشود اما با توجه به مساحت زیاد این آسایشگاه و فاصله آشپزخانه تا شیر اصلی آب شیرین مجبور هستیم که دبه های بیست لیتری را با چرخ دستی تا محل شیر آب شیرین حمل کنیم تا پر شده و به آشپزخانه و آبدارخانه منتقل گردد.

این مشکل با نیکوکاران محترم در میان گذاشته شده و به لطف خدای متعال  در آینده نزدیک حل خواهد شد که هزینه ای حدود …… تومان خواهد داشت

انجام شد : به لطف خداوند متعال و یاری خیرین محترم  پروژه انتقال آب شیرین انجام شد و آب شیرین و بهداشتی به همه آبسردکن ها ، آشپزخانه و آبدارخانه در هر دو بخش سالمندان و معلولین آسایشگاه متصل شد. هزینه این پروژه حدود ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تمام شد که بابت تهیه لوله و اتصالات ، پمپ آب ، ۲ عدد منبع آب و لوله کشی و نصب و راه اندازی میباشد.

پروژه فاز دوم مجموعه توانبخشی

در فاز اول توانبخشی آسایشگاه در سال ۹۱ فضایی سرپوشیده در قالب دو سالن برابر ۶۶۰ متر مربع ایجاد گردید که عزیزان معلول عقب مانده ذهنی این مرکز در ورزش، تفریح، آموزش، و تغذیه داشته باشند. این اقدام تاثیر بسیار زیادی در نشاط و تجدید روحیه این عزیزان داشته و زمان بیشتری را خارج از خوابگاه گذراندند که پس از بازگشت به خوابگاهها به آرامش خاصی میرسند و اختلالات رفتاریشان کاهش چشم گیری پیدا کرد.

فاز دوم توسعه توانبخشی آسایشگاه شامل تاسیس کلاس درس برای سواد آموزی معلولین ذهنی آموزش پذیر، سالن غذاخوری و بهسازی فضای سبز مجاور مجموعه توانبخشی و ایجاد چند آلاچیق در آن به مساحت حدودا ۱۰۰متر مربع است.

در این راستا کلاس سواد آموزی با بهسازی یک اتاق دوازده متری و انعقاد قرارداد با مربیان مربوطه و تهیه لوازم مورد نیاز راه اندازی و در حال حاضر فعال میباشد. ساخت سالن غذاخوری بزودی شروع خواهد شد و فضای سبز و آلاچیقهای مورد نیاز طراحی شده و در حال ایجاد است.

امید داریم که به لطف خدای منان و همت خیرین یاریگر  بزودی این فاز به پایان رسیده و وارد فاز سوم یعنی باز شدن تمام خوابگاهها و امکان استفاده ۲۴ ساعتی از فضای آسایشگاه برای همه عزیزان مقیم آن فراهم گردد.

پروژه بهسازی محل جمع آوری زباله

محل جمع آوری زباله فعلی آسایشگاه کافی و بهداشتی نیست و در مجاورت محل آمد و شد میباشد. با اجرای طرح جدید محل زباله از دید و دسترس عابرین و توانخواهان دور خواهد گردید، کاملا بهداشتی و قابل شستوشوی روزانه و تخلیه راحت به کامیون حمل زباله خواهد گردید.

این امر قدم دیگری در ارتقای سطح بهداشتی و رفاه عزیزان ساکن این مرکز میباشد که شروع شده و بزودی بهره برداری خواهد گردید.