کمک به افراد مستحق

توسط آسایشگاه

بهترین مکان برای نیت خیر شما در کمک به افراد مستحق

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد
وقتی دستی را به یاری می گیری،
بدان که دست دیگرت در دست خداست…

کمک به افراد مستحقکمک به افراد مستحق و فقیر از تاکیدات خداوند متعال در کتب آسمانی ادیان مختلف توحیدی و پیامبران عدالت و مهرورزی بخصوص دین مبین اسلام و قرآن و معصومین علیهم السلام میباشد. نشاط و آرامش خاطری که بعد از کمک به افراد مستحق و شاد کردن آنها به انسان دست میدهد قابل وصف نیست.

امام كاظم – علیه‌السّلام – فرمود: همانا خدا را در زمین بندگانی است كه برای رفع نیازهای مردم می‌كوشند، اینان در روز قیامت (ازعذاب)، در امان هستند.

آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان بقیة الله قم که از حدود 500 معلول عقب مانده ذهنی و سالمند بصورت شبانه روزی نگهداری می کند، بهترین مکان برای کمک به افراد مستحق و محروم جامعه میباشد. بیشتر این عزیزان بی سرپرست مجهول الهویه و یا از خانواده های بی بضاعت میباشند. این آسایشگاه خیریه یک مرکز شبانه روزی غیر دولتی و غیرانتفاعی است که کلیه هزینه های نگهداری این عزیزان از طریق کمکهای مردم خیر و نیکوکار تامین میگردد.

اگر بدنبال محل قابل اعتمادی جهت کمک به افراد مستحق و ناتوان جامعه هستید آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان قم بهترین و معتبرترین مکان جهت انجام این سفارش الهی است.

استفتاء در خصوص کمک به افراد مستحق

سوال :

آيا دادن صدقات به گدايانى كه درب منازل را مى‌زنند يا در خيابان‌ها مى‌نشينند جايز است يا اين كه بهتر است به يتيمان و مساكين داده شود؟
 

پاسخ:

مقام معظم رهبری مدظله :
 
صدقات مستحبی بهتر است به فقیر عفیف و متدین داده شود و اگر کمک به متکديان، ترويج دروغ، بيكارى و تكدّى‌‌‌‌گرى و تخلف از قانون باشد بايد از آن اجتناب شود. انسان مى‌تواند به مؤسسات مورد اطمينانى كه در اين زمينه فعال هستند كمك كند.
 
أجوبة الاستفتاءات (فارسى)، ص: 435 و پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، پرسشهای متداول)
 

 
حضرت آیه الله العظمی مکارم شیرازی مدظله :

اين کار اشکالي ندارد، ولي بهتر اين است که انسان صدقات خود را به افراد يا مؤسساتي بدهد که اطمينان از مصرف صحيح آن دارد.

 
استفتاء از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له با کد رهگیری:  9212120016

 

 شماره تلفن های زیر بصورت شبانه روزی پاسخگو و آماده دریافت کمکهای شما میباشد :

 تلفن :

025-37228840

025-37228841

025-37228842

025-37226050

025-37226051

واریز کمکهای شما به افراد مستحق مقیم این آسایشگاه خیریه از طریق شماره حسابهای آسایشگاه و یا بصورت مستقیم از طریق همین سایت و در همین صفحه با کلیه کارتهای بانکی عضو شتابامکان پذیر است. جهت مشاهده شماره حسابهای آسایشگاه همینجا کلیک بفرمایید.

واریز آنلاین کمکهای مردمی به حساب آسایشگاه ، کمک به افراد مستحق ، آسایشگاه خیریه بقیةالله قم مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی معلولین و سالمندان