کمک به افراد مستحق

توسط آسایشگاه

بهترین مکان برای نیت خیر شما در کمک به افراد مستحق

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد
وقتی دستی را به یاری می گیری،
بدان که دست دیگرت در دست خداست…

کمک به افراد مستحقکمک به افراد مستحق و فقیر از تاکیدات خداوند متعال در کتب آسمانی ادیان مختلف توحیدی و پیامبران عدالت و مهرورزی بخصوص دین مبین اسلام و قرآن و معصومین علیهم السلام میباشد. نشاط و آرامش خاطری که بعد از کمک به افراد مستحق و شاد کردن آنها به انسان دست میدهد قابل وصف نیست.

امام کاظم – علیه‌السّلام – فرمود: همانا خدا را در زمین بندگانی است که برای رفع نیازهای مردم می‌کوشند، اینان در روز قیامت (ازعذاب)، در امان هستند.

آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان بقیه الله قم که از حدود ۵۰۰ معلول عقب مانده ذهنی و سالمند بصورت شبانه روزی نگهداری می کند، بهترین مکان برای کمک به افراد مستحق و محروم جامعه میباشد. بیشتر این عزیزان بی سرپرست مجهول الهویه و یا از خانواده های بی بضاعت میباشند. این آسایشگاه خیریه یک مرکز شبانه روزی غیر دولتی و غیرانتفاعی است که کلیه هزینه های نگهداری این عزیزان از طریق کمکهای مردم خیر و نیکوکار تامین میگردد.

اگر بدنبال محل قابل اعتمادی جهت کمک به افراد مستحق و ناتوان جامعه هستید آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان قم بهترین و معتبرترین مکان جهت انجام این سفارش الهی است.

استفتاء در خصوص کمک به افراد مستحق

سوال :

آیا دادن صدقات به گدایانى که درب منازل را مى‌زنند یا در خیابان‌ها مى‌نشینند جایز است یا این که بهتر است به یتیمان و مساکین داده شود؟
 

پاسخ:

مقام معظم رهبری مدظله :
 
صدقات مستحبی بهتر است به فقیر عفیف و متدین داده شود و اگر کمک به متکدیان، ترویج دروغ، بیکارى و تکدّى‌‌‌‌گرى و تخلف از قانون باشد باید از آن اجتناب شود. انسان مى‌تواند به مؤسسات مورد اطمینانى که در این زمینه فعال هستند کمک کند.
 
أجوبه الاستفتاءات (فارسى)، ص: ۴۳۵ و پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، پرسشهای متداول)
 

 
حضرت آیه الله العظمی مکارم شیرازی مدظله :

این کار اشکالی ندارد، ولی بهتر این است که انسان صدقات خود را به افراد یا مؤسساتی بدهد که اطمینان از مصرف صحیح آن دارد.

 
استفتاء از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له با کد رهگیری:  ۹۲۱۲۱۲۰۰۱۶

 

 شماره تلفن های زیر بصورت شبانه روزی پاسخگو و آماده دریافت کمکهای شما میباشد :

 تلفن :

۰۲۵-۳۷۲۲۸۸۴۰

۰۲۵-۳۷۲۲۸۸۴۱

۰۲۵-۳۷۲۲۸۸۴۲

۰۲۵-۳۷۲۲۶۰۵۰

۰۲۵-۳۷۲۲۶۰۵۱

واریز کمکهای شما به افراد مستحق مقیم این آسایشگاه خیریه از طریق شماره حسابهای آسایشگاه و یا بصورت مستقیم از طریق همین سایت و در همین صفحه با کلیه کارتهای بانکی عضو شتابامکان پذیر است. جهت مشاهده شماره حسابهای آسایشگاه همینجا کلیک بفرمایید.

واریز آنلاین کمکهای مردمی به حساب آسایشگاه ، کمک به افراد مستحق ، آسایشگاه خیریه بقیهالله قم مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی معلولین و سالمندان