******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

نقاره زنی حرم حضرت معصومه (س)

تصاویر زیبا و دیدنی از مراسم نقاره زنی حرم مطهر حضرت معصومه (س)

نقاره زنی که از آئین های کهن و قدیمی آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) صبح روز میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها) همزمان با آیین افتتاحیه جشن های دهه کرامت و در مراسم و مناسبتهای خاص اجرا میشود.

مراسم گرامیداشت دهه کرامت که از میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها) تا میلاد امام رضا(علیه السلام) نام گرفته است، طی مراسمی در قم با حضور و سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی و تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه افتتاح می شود.

در این ایام برنامه های مختلفی از سوی دو آستان و نیز آستان مقدس احمدبن موسی معروف به شاه چراغ برگزار می شود که از جمله آنها می توان به خطبه خوانی خادمان حرم این امامزادگان ارجمند و امام رضا(علیه السلام) اشاره کرد.

نقاره زنی که از آئین های کهن و قدیمی آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) بوده است، سالیانی بود که به فراموشی سپرده شده بود که بعد از ۶ سال احیا شده و صبح روز میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها) همزمان با آیین افتتاحیه جشن های دهه کرامت اجرا می‌شود.

بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) با کمال جلال و جبروت، تقریباً در مرکز شهر قم قرار گرفته، و همچون روحی در کالبد این سرزمین، و خورشیدی تابان در این خطه مقدسه است. و همواره زیارتگاه ده ها هزار عاشق شیفته از اکثر کشورهای اسلامی می باشد، و حرم و صحن ها و اطراف، در روزهای مخصوص مانند: عاشورا، اربعین، عید نوروز و… مملو از جمعیت است.

همچنین مطالعه بفرمایید زندگینامه حضرت معصومه (س)

 

نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنینقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی نقاره زنی

حامیان آسایشگاه