******کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع) ***تا توانی به جهان خدمت محتاجان كن***بـه دمـی یا دِرَمـی یا قـلـمی یا قـدمـی*** بـرگ عیشی به گور خـویـش فرست ***كـس نیـارد ز پـس ، تو پـیش فـرست*** کسی که به بزرگسالان ما احترام نگذارد و با خردسالان ما مهربان نباشد از ما نیست. امام صادق (ع)******

فعالیتهای بخش توانبخشی آسایشگاه

فعالیتهای بخش توانبخشی آسایشگاه برای معلولین ذهنی و سالمندان

بخش توانبخشی

کلاس نقاشی سالن توانبخشی

بخش توانبخشی معلولین ذهنی و سالمندان آسایشگاه نقش مهمی در رشد توانایی ها و افزایش اعتماد به نفس آنها دارد و به تدریج میتوانند خود را با جامعه وفق دهند.

معلولین و سالمندان مقیم این آسایشگاه طبق برنامه منظم همه روزه از امکانات سالن بخش توانبخشی با نظارت کادر تخصصی بهره می برند و به فعالیتهایی مثل ورزش، طراحی، نقاشی، موسیقی درمانی و تماشای فیلم می پردازند که تاثیر چشمگیری در روحیه آنها داشته و سبب آرامش و کاهش اختلالات رفتاری آنها گشته و مشتاق این برنامه شده اند.
بخش توانبخشی برای سالمندان هم اهمیت بسزایی دارد. هر چه تحرک سالمند کمتر شود مشکلات روحی و جسمی او بیشتر میشود و شانس از کار افتادگی و ابتلای به بیماریهای روحی روانی دوران سالمندی مثل آلزایمر و دمانس بیشتر می شود.

جهت مشاهده گزارش تصویری این بخش همینجا کلیک بفرمایید

حامیان آسایشگاه